21.649 kez okundu

Merhaba güzeller güzeli gelin adayları. Hafta ortasında gününüz nasıl geçiyor? Bugün Düğünce’de yine size yardımcı olmayı hedefleyen harika bir konu var: Kına gecesi hazırlığı ! Kına gecesini düzenlemek için neler gerekiyor birlikte bakacağız. Bu hazırlık sürecine yabancı olanlar için bu yazımızda genel bilgileri paylaşacağız. Daha sonra yaratıcı fikirler, ürün seçenekleri de arkasından yazı dizisi olarak gelecek.

Ağlamam diyen var mı bilmiyorum ama her gelin ağlar kına gecesinde. En sevilen organizasyonlardan biridir. Kız tarafı düzenler kına gecesini. Kınalar hazırlanır, bindallılar giyilir, şıkır şıkır mendiller mumlar gelinin etrafında dönülür. Böylesine güzel bir gece için de mutllaka bir hazırlık süreci gerekir. Nelerdir onlar ?

kina-gecesi-hazirlik-01

 

 

 

Fotoğraf : Efe’s Photography

Bindallı geleneksel kına gecelerimizin vazgeçilmezi. Elbette o gece gelin bindallı giymeli. Türlü türlü modeller türlü türlü renkler var artık bindallılarda. Özellikle son dönemde Muhteşem Yüzyıl hayranlarıyla da Hürrem, Hatice Sultan modelleri de revaşta.

kina-gecesi-hazirlik-02

Fotoğraf : Efe’s Photography

 

Gelinin başındaki kırmızı renkteki işlemeli kına örtüsü de olmalı. Kına ile kızlar etrafında dönerken gelinin yüzü kapalı başı önde şekilde durur.

Tabii damadımızı ve validelerimizi de unutmayalım.

kina-gecesi-hazirlik-09

kina-gecesi-hazirlik-03

Fotoğraf : Efe’s Photography

Gelinin başında dönen kına tepsisi. Bunun çok farklı çeşitleri var. Uygun fiyatlı olanlarından gümüşlerine kadar çeşitlerini bulabilirsiniz. Yakında her biriyle ilgili seçenekleri paylaşacağız.

kina-gecesi-hazirlik-04

Fotoğraf : Efe’s Photography

Gelinin eline kına yakılırken içerisine altın koymak adettendir. Kınayı yakarken ellerinize bulaşmaması için de güzel bir kaşık kullanmak da daha iyi olur.

kina-gecesi-hazirlik-05

 

Fotoğraf : Efe’s Photography

 

Kınalar yakıldıktan sonra buradaki güzel gelinin taktığı gibi bir kına eldivenleri takılır. Bunların da çeşitleri var, güllü olanları mumlu olanları… onları da yakında paylaşacağız.

kina-gecesi-hazirlik-06

 

Fotoğraf : Efe’s Photography

 

Konuklarımıza, etrafımızda dönecek kızlarımıza dağıtılacak şıkır şıkır rengarenk mendiller mutlaka olmalı.

kina-gecesi-hazirlik-07

 

Fotoğraf : Pardesu 

Bir de tabii ki dağıtılacak kına keseleri…

kina-gecesi-hazirlik-08

 

Fotoğraf : Nişan – Kına – Nikah Aksesuarları

Bir de tabii ki kına keselerinin konacağı kına sepeti.

kina-gecesi-hazirlik-10

 

Fotoğraf : Efe’s Photography

Bir de gelin ve diğer kızlarımız için gelin taçları son dönemde oldukça moda. Bunlar için de seçeneklerimizi yayınlayacağız. Def fikri de fena değilmiş :)

Bunlar olmazsa olmaz seçeneklerdi. Elbette daha fazla da genişletebiliriz seçeneklerimizi. Dekorasyon fikirleri ve diğer kına malzemeleri seçenekleri için Düğünce’yi takip etmeye devam edin. :) Bu arada kına tarihleri belli olanlar yorumlarınızı ve hazırlık fikirlerinizi bekliyorum. Farklı kültürlere ait kına gecelerini de çok merak ediyorum. Paylaşmak isterseniz aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

18 Responses to “Kına Gecesi Paketi – Genel Hazırlık”

 1. ceyda, Cevapla

  bunları nereden alabiliriz peki?

  • ydmozz, Cevapla

   satın almak istediğiniz ürünü mail atar mısınız ? anasayfada bize ulaşın bölümü var, oradan ulaşabilirsiniz.

 2. ydmozz, Cevapla

  Malesef bilmiyoruz. Ama gelinle irtibata geçip öğrenmeye çalışacağım. Size mail adresinizden haber verebilirim.

 3. gizem, Cevapla

  birinci fotoğraf hem yüz örtüsü hemde taç olarak kullanılabiliyormu o model çok güzel fiyatı nedir

 4. ceyda, Cevapla

  biz burdan bişey beğendik diyelim nasıl alabliyoruz siz mi yönlendiriyosunuz

 5. burcu, Cevapla

  2. ve 3. fotoğraftaki gelinin kıyafeti ve kına örtüsü çok güzel nereden alındığına veya nerede yapıldığına dair bi fikriniz varmı :))

 6. burcu, Cevapla

  mail attım ama :S

 7. melek, Cevapla

  Bunları yaşamak için çok heyecanlıyım iş hayatımın ilk adımlarını bunlarla atmak inşallah güzel olur kendim içinde en güzel şekilde düzenleniceğinden eminim. herkesin istediği gibi bir kına gecesi olması dileğiyle :) sizede başarılar..

 8. melike, Cevapla

  merhaba urunlerı satısa sundugunuzu soylemıssınız ama herhangı bir sekme goremedım bunun ıcın. bındallı, kaftan ve baş örtüsü için satıs yapılıyoar mu acaba bılgılendırırsenız sevınırım…

 9. melike, Cevapla

  tesekkurler… e mail yolladım ilgilenirsenız sevınırım

Bir yant bırakın