65.576 kez okundu

Dalgalı saçların varsa ve kuaföre doğru kestirmek için yol alıorsan içinde hep o endişe vardır. Gerçi ben kuaför tercihimi pek değiştirmem. Çünkü saçlarımı tanıyor olmaları bir avantaj olur benim için. Ve uzmanlıkları konusunda da içim rahat olur. Ama yine de farklı bir yere gidiyorsam da hep o içimde endişe vardır, derinlerde bir yerde de olsa :) Acaba saçlarım kesildikten sonra nasıl olacak, toplanacak mı, dalgalar nasıl şekil alacak vs. vs. Özellikle yuvarlak yüzlü olduğumdan kahkül kısımları benim için önemli. Yüzümü güzel çevrelemediği zaman çok mutsuz oluyorum.

O yüzden benim gibi endişelenenler varsa, az çok ne istediklerine dair ünlülerden örneklerle modelleri ve kesim özelliklerini sizin içni hazırladık.

[tabs style="vertical" title=""]

[tab title="1"]Halle Berry

Modaya uygun saç” eskiden, düz, parlak ve herhangi bir dalgası olmayan saç demekti. Ama çoğu kadın – ünlüler de dahil- saçlarının doğal dalgasından, doğal dokusundan utanıyorlar. İşte en iyi görünen saçlar, bakalım onları nasıl edinebiliyoruz.
Halle Berry’nin bu harika saç modeline sahip olmak istiyorsanız kesimde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar : Kesimde çok hassas olmamalısınız. Saçların tepe kısmı doku ve dalgaları göstermek için daha uzun bırakılmalı. Saçları kullanırken de duştan sonra hacim kazanması için köpük saç şekillendirici kullanarak kendiliğinden kurumaya bırakılmalı. (Tigi Bed Head gibi). Bu kadar kısa kestirmeden önce iyi düşünün. Çünkü bu kadar kısa saçlarla saklanamazsınız :)
[/tab][tab title="2"]Solange Knowles

Solange Knowles’in bu saç modeli 70’li yılların ikonik modasının günümüze uyarlanmış hali. Taşıması cesaret edilemeyecek bir model. Özellikle oval ve kare hatlı yüze daha iyi giden bu model için kesimin özelliği özenle kesilmiş bir afro modeli. Uzun yüzlülerde yüz hatlarını abartılmış görünme eğiliminde olablir. Su damlası modelindeki bu saç kesiminde üst kısımlar oval ve geniş, kulak kısmında çeneye doğru daha iyi çevrelemesi için konik bir yapıya sahip. Başka çok fazla kuralı yok sadece kullanımda dikkat etmeniz gereken şey nemli bırakmanız ve durulanmayan bakım kremiyle parlaklık vermeniz. [/tab][tab title="3"]Marion Cotillard

Marion Cotillard’ın bu yumuşak dalgalı görünümüne sahip olmak için kuaförünüzden saçlarınızın uçlarına doğru çok hafif katlar istediğinizi ve önlerinizde saçlarınızla iyi harmanlanan çok keskin hatlı olmayan kaş hizasına kadar uzunlukta kahküller istediğinizi belirtin. Bu kahküller bir çok yüz tipine uygunluk gösterecektir çünkü bir tarafa doğru yatmış olacak ve çok kısa olmayacak. Çok ince dalgalı saçlar bu sahil saçı görünümüne sahip modeli çok fazla elde etmeyebilirler. Ama en iyi şekilde açık dalgalı saçlarda duracaktır.

[/tab][tab title="4"]Vanessa Hudgens

Uzun bukleler sadece düz saçlara sahip olanlar için değildir. Vanessa Hudgens’nın seksi omuzları üzerine bu güzel bukleler dökülüyor. Bu saç modeli için üçgen şeklinde bir kesim istediğinizi söyleyin. Saçların arka bölgesinde kısa ve sık katlar, önlere doğru yüzü çevreleyen daha uzun katlar ilginç bir açı yaratacaktır. Bonus olarak uzun katlar yüzünüzü daha ince gösterecektir. Çünkü önlerdeki uzun bırakılan katlar sayesinde yüzünüzün önünde zıplayıp duran ve saçlarınızla harmanlanamayan bukleler olmayacaktır. Yalnız arka bölgenin de katlarla kontrolden çıkmasına izin vermeyin, elektriklenmeyi önleyen bakım kremlerini ıslak saça parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın ve kuruturken hacim kazandırmak için makinenizin hacim aparatını takarak kurutun.

[/tab][tab title="5"]Rihanna
Rihanna gibi dalgalı saç görünümüne sahip olmanın anahtar noktası saçlarda kaosu önlemekle ilgili. Bu işin uzmanı Willwhite diyor ki “Hemen kıvırcık saç söz konusu olunca ustura kullanmaya hayır hayır sakın derler.Ama eğer bu Rihanna’daki gibi hafif dağılmış hareketli bir saça sahip olmak için köklere doğru daha kalın ve hacimli uçlara doğru incelen bir yapıya sahip olması lazım ki bu da ancak ustura ile sağlanabilir. Eğer bu şekilde saçlarınızın dağılmasından hoşlanmıyorsanız en iyisi bu modeli es geçin. Saçlarınız nemliyken serum uygulayın ve doğal kurumaya bırakın. Sakın dokunmayın :)
[/tab][tab title="6"]Kate Hudson
Uzunluktan ve katmanlarla, Kate Hudson gibi doğal dalgaya ya da uzun dalgalı saçlara sahip olan kişiler bu güzel görünüme sahip olabilecek. Kesim tarz saçın yumuşak görünümünü artırır. Katları saçların çene bölgesinden aşağıya doğru kullanın ki saçlarınız çok fazla zıplamasın. Genellikle daha ince telli saçlara sahip olanlar bu saç modelinde biraz sıkıntı çekerler çünkü katlardan dolayı ayna karşısında maşa ile daha çok vakit geçirmek zorunda kalırlar. Çok sert olmayan sprey jel ile saçlarınızı ağırlaştırmadan hareket kazandırabilirsiniz.
[/tab][tab title="7"]Annalynne McCord
Her tür dalgalı saçlılar dikkat! Bu sizin kesiminiz. Annalynne McCord gibi siz de büyük oynamaktan korkmayın. Kurutma makinesinin hacim aparatıyla siz de saçlarınıza özgürce hacim verin, işin en eğlenceli tarafı da bu zaten. Kuaförünüzden açılı kesim tekniğiyle yapılan uzun ve ince katlar istediğinizi söyleyin. Eğer üst bölgelere çok fazla kat yaparssanız çok fazla kıvırcık olacak kabaracaktır. Yüz çevresinde akıcı şekilde durmayacaktır. Nemlendirin ve saçlarınız kuruduğunda rastgele tutamları saç maşasıyla dalgalandırın.
[/tab][tab title="8"]Taylor Swift

Taylor Swift’in dalgaları ince telli ve dalgalı saçlar için birebir. Uzun ve katları kısa olan, çenenize doğru açılandırılmış olan katlar istediğinizi söyleyin. Yüzünüzü daha güzel bir şekilde gösterecektir. Dalgalarınız eğer sönüyorsa, ıslakken hacimlendiren jöle kullanın. Dağılmasını önlemek için kurutma makinesindeki aparatı kullanmayı unutmayın.

[/tab][tab title="9"]

Beyonce

Eğer kıvırcıklarınız çok sıksa, uzunluk sizin için başarılı bir saçın anahtarı, aynen Beyonce’ta olduğu gibi. Uzun katlar saçlarınızın ağırlığıyla aşağıya doğru sarkmasını sağlayacak ve daha yumuşak geçişli, yüzünüzü saran bir görüntü oluşacaktır. Kuaförünüzden katlar için çenenizden daha yukarıdan hatta köprücük kemiği hizasından yukarıda başlamamasını isteyin ki saçlarınızın ağırlığı aşağıya doğru indirecek kadar yeterli olsun. Beyonce’nin bu hareketli ve hacimli görünümü için de duştan sonra saçlarınızı suyunu sıkın ve dalgalarınızı korumak için durulanmayan solüsyonu kullanın

[/tab][tab title="10"]Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker dalgalı saçın neredeyse ikonudur. Onun dalgaları akıcı ve canlı. İnce telli ve orta uzunlukla dalgalı saçlılar için, köklere doğru daha düz bir yapı, uçlara doğru daha dokulandırılmış bir saç olması gerekir. Sadece saçlarınız nemliyken kabarmasını önleyen saç bakım kremlerini kullanmayı atlamayın.

[/tab][/tabs]

Bir yant bırakın