1.394 kez okundu

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olan cep telefonu, sahip olduğu sınırsız özellikler sayesinde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.  Eskiden 3310’larda yılan oynamak en büyük zevkimizdi. :) Şimdi ise akıllı bir telefona sahipseniz sokakta mail atabilir, haber okuyabilir, hd kalitede videolar izleyebilir, muhteşem görsel özellikleri olan oyunlar oynayabilir, profesyonel makinelerin çekebildiği kalitede fotoğraflar çekebilirsiniz. Gözlemlediğim kadarıyla da artık birçok insan akıllı telefon kullanıyor. Şüphesiz akıllı telefonların en cezbedici yanı sunduğu uygulama hizmetleri.  Ben de bugün size gelin ve damat adaylarını ilgilendiren bir uygulama tanıtacağım: Appy Couple.

Bu uygulama sizin düğün sayfanız oluyor diyebilirim. Şimdi gelelim nasıl düğün sayfanızı oluşturacağınıza. Appy Couple adresine girip START HERE’ a basıyorsunuz. Karşınıza bir renk paleti çıkıyor. Oradan sayfanızın temasını oluşturacak rengi seçiyorsunuz. Eğer düğününüz için bir konsept renk belirlediyseniz onu seçmenizi tavsiye ederim. Rengi seçtikten sonra başlıyorsunuz sayfanızı oluşturmaya. Ben, size göstereceğim fotoğraflar için bu güzel sonbahar günlerine en çok yakışan renklerden biri olan vişne çürüğünü seçtim. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada en üstte dashboard, design, the story, gallery gibi üst başlıklar var. İlk olarak DESIGN bölümünden başlıyoruz. Choose your design kısmından seçtiğiniz renge uygun olarak çıkan temalardan birini seçiyorsunuz.  Temanın içerik özelliklerine de yandaki fotoğraflardan bakabilirsiniz. 

dugun sayfan- tasarim- tema sec

Temanızı seçtikten sonra THE STORY bölümüne ekleyeceğiniz fotoğraflarla aşkınızın hikayesini yazabilirsiniz. Önünüze içinde artı olan bir kutucuk çıkacak o kutucuğun ortasına tıkladığınızda sayfa oluşturursunuz. Sayfanın ortasındaki fotoğraf simgesine tıklayıp fotoğraf ekleyebilir ve bu fotoğrafın altına yazı yazabilirsiniz. Bu da benim küçük hikayem. :) 

ask hikayeni yaz

 Hikayemizi de yazdıktan sonra KEY PEOPLE bölümüne geçelim. Buradan düğüne gelecek kişiler için gruplar oluşturabiliyorsunuz. Genelde nedime ve damat arkadaşlarını belirlemek için kullanılır. En güzel özelliği ise Facebook ile bağlantı kurarak arkadaşlarınızı ekleyebilmeniz. 

Sırada EVENTS bölümü var. Bu bölümünden davet oluşturuyorsunuz. Düğün ve nikah gününüz ayrıysa farklı iki davet oluşturabilirsiniz. Düğün gününü ve saatini belirledikten sonra customize bölümünden düğün için belirlediğiniz bir konsept renk varsa onu seçebilir, düğün günü hava durumunu ekleyebilir, konsept düğün olacaksa kıyafetlerle ilgili bilgi verebilir, notlar ekleyebilir ve bunlar gibi bir çok şey yapabilirsiniz. 

Bu bölümü de bitirdikten sonra TRAVEL bölümünden düğün yeri, konaklama  ve ulaşım seçenekleri gibi bilgiler ekleyebilirsiniz.

GALLERY bölümünü bilerek en sona bıraktım çünkü bu bölümü genelde düğünden sonra davetlilere düğün fotoğraflarını ulaştırmak için kullanacaksınız ama düğünden önce fotoğraf çekimini  yaptıysanız fotoğraflarınızı düğünden önce de yükleyebilirsiniz. Profile photo kısmından profil fotoğrafı seçebilirsiniz. Onun yanındaki gallery bölümünden fotoğrafları tek tek yükleyebilirsiniz. 

Evet, bütün ayarlarımızı yaptıktan sonra gelelim sayfamızı oluşturmaya. Üst menüden DASH BOARD kısmına geliyoruz. Açılan sayfadaki ayarları değiştirmeye gerek yok bence. Bu sayfada bizi en çok ilgilendiren şey davetlilerimizin sayfaya giriş yaparken kullanacağı your wedding code. Bu kodu hemen kenara kaydedin. İster davetlilere tek tek mesaj atın ister Facebook profilinizde paylaşın.

   Bütün ayarlamaların elinizin altında olduğu düğün sayfanız hazır! Bu uygulamayı kullanan gelinlerin bizimle paylaşımlarını sabırsızlıkla bekliyorum.  :)

Düğünce İçerik Editörü

Bir yant bırakın